top of page

Witaj w naszej Poradni!

Wierzymy, że dbając o zdrowie psychiczne warto korzystać z profesjonalnej pomocy. Właśnie dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą.

Sesję terapeutyczną możesz umówić przez:

Ślady stóp na piasku

Pierwsze Kroki

Pierwsza wizyta u psychoterapeuty często wiąże się z dużym napięciem. Już sama decyzja o rozpoczęciu terapii bywa trudna. Przyczyn tego lęku, który też często powoduje zwlekanie z tą decyzją, jest prawie tak wiele jak samych pacjentów. Często jest to wstyd, brak wiary w to, że będzie się zrozumianym czy lęk przed oceną. Sama perspektywa zmiany, nawet tej na lepsze, może generować duży opór, bo każda zmiana to niewiadoma, a ludzie z natury nie lubią niewiedzy. 

Napięcie, niepokój czy niepewność przed pierwszą wizytą, zwłaszcza jeśli nie korzystałeś jeszcze z pomocy psychologa czy terapeuty, jest reakcja zupełnie normalną i naturalną. Jest to dla Ciebie zupełnie nowa sytuacja, a odczuwane przy niej emocje mogą świadczyć o tym, że jest też ona dla Ciebie czymś ważnym. 

Pozwól sobie w pełni przeżyć tę sytuację, a swoim uczuciom i myślom, nawet tym które w tym momencie nie są przyjemne, w pełni się ujawnić. Pomoże to zbudować szczerą i lecząca relacje z Twoim terapeutą.

Jak przebiega proces terapii?

Każdy specjalista ma swój sposób prowadzenia procesu, zgodny z nurtem, w którym pracuje. Jednak mają one wspólne elementy. Pierwsze lub kilka pierwszych sesji to sesje konsultacyjne. Na tym etapie Terapeuta zbiera wywiad, poznaje Ciebie i Twoją historię. Na tym etapie omawiany jest również kontrakt terapeutyczny, czyli zbiór zasad panujących podczas terapii oraz ustalane są cele terapii. Następnym etapem jest już etap terapii właściwej gdzie rozpoczyna się proces leczenia oraz praca nad wcześniej ustalonymi celami.

bottom of page