top of page

Witaj w naszej Poradni!

Wierzymy, że dbając o zdrowie psychiczne warto korzystać z profesjonalnej pomocy. Właśnie dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą.

Sesję terapeutyczną możesz umówić przez:

Czym jest dietetyka i dietoterapia?

KONSULTACJE DIETETYCZNE

Konsultacje dietetyczne przeprowadzane w naszej poradni przebiegają w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Empatia, otwartość i pełne zrozumienie pacjenta są dla nas priorytetem. Do problemów i realizacji celów pacjenta podchodzimy kompleksowo, uwzględniając wyniki badań, styl życia, historię chorób, zasoby oraz zmagania psychologiczne. U nas pacjent zawsze może liczyć na najwyższą jakość świadczonych usług dietetycznych oraz kompleksową opiekę. 
 

DIETA Szyta na Miarę

Każda strategia dietetyczna, plan suplementacji, zalecenia dotyczące stylu życia są starannie przemyślane i indywidualnie dopasowane do każdego pacjenta. Każdy plan żywieniowy zostaje przygotowany po konsultacji na podstawie dogłębnie przeprowadzonego wywiadu i wyników badań.

Przy przygotowaniu programu dietetycznego bierzemy również pod uwagę styl życia pacjenta, umiejętności kulinarne, możliwości finansowe, nietolerancje i preferencje smakowe pacjenta. Gwarantujemy proste i smaczne posiłki, które zadowolą każdego miłośnika dobrego jedzenia.

 

EDUKACJA ŻYWIENIOWA

Naszym celem jest wprowadzenie długoterminowych zmian w nawykach żywieniowych naszych pacjentów. Chcemy, aby pacjenci mogli przez długie lata cieszyć się zdrowiem i piękną sylwetką bez stałej pomocy dietetyka. Dlatego edukujemy pacjentów na temat odpowiednich dla nich nawyków żywieniowych, dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem. 

 

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

Proces przywrócenia zdrowia bywa czasem trudny. Nierzadko stają na przeszkodzie niskie poczucie własnej wartości, nieprzepracowane lęki, zmęczenie, stres lub traumy. Dolegliwości związane z układem pokarmowym, gospodarką hormonalną oraz niewłaściwą masą ciała zawsze są połączone ze stanem psychicznym pacjenta. Dlatego uważamy, że odpowiednie podejście i wsparcie psychologiczne jest bezwzględnym warunkiem skutecznej dietoterapii. W naszej poradni łączymy wiedzę z obszaru dietetyki i psychologii, by móc się kompleksowo zaopiekować Twoim zdrowiem.

 

Dla kogo dedykowane są konsultacje dietetyczne?

Prowadzimy konsultacje dietetyczne dla wszystkich tych, którzy chcą się zdrowo odżywiać i cieszyć promienną cerą, sprawnym trawieniem oraz piękną sylwetką. Z naszych usług dietetycznych skorzystają przede wszystkim osoby: 

  • z niedowagą, nadwagą, otyłością

  • z alergią i nietolerancją pokarmową - nietolerancja laktozy, fruktozy, histaminy itp.

  • z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi - zaparcia, biegunki, wzdęcia, zespół jelita drażliwego (IBS), dysbioza, SIBO

  • z PCOS, nieregularną miesiączką, trądzikiem

  • z zaburzeniami lipidowymi (podwyższony poziom cholesterolu, trójglicerydów)

  • z nadciśnieniem tętniczym

  • z insulinoopornością

  • z niedokrwistością

  • planujące potomstwo

Jak się przygotować do pierwszej konsultacji?

BADANIA

Lista badań wymagana przed pierwszą konsultacją z dietetykiem:

 

•    morfologia

•    lipidogram

•    poziom glukozy i insuliny na czczo

•    poziom witaminy D3

•    TSH, fT3, fT4

•    profil wątrobowy

JAK WYGLĄDA WSPÓŁPRACA DIETETYCZNA?

1. Wypełnienie ankiety

Po ustaleniu terminu otrzymasz mailem ankietę do wypełnienia. Najpóźniej 3 dni przed wizytą prześlij wypełnioną ankietę oraz swoje wyniki badań (nie starsze niż 3 miesiące wstecz).

2. Konsultacja

Pierwsza konsultacja trwa 60 -90 min. W tym czasie omówiane są wyniki badań, ewentualna diagnoza choroby, Twoja ankieta, Twoje cele, obawy, trudności i obierana jest odpowiednia dla Ciebie strategia działania.

 

3. Po konsultacji

Otrzymasz mailowo podsumowanie spotkania, w tym plan diety i suplementacji, informacje o zabiegach związanych ze stylem życia, które dodatkowo wpłyną na poprawę zdrowia (poza dietą i suplementacją), ewentualne zalecenia dodatkowych badań.

 

Możesz dodatkowo zakupić jadłospis* przygotowany specjalnie dla Ciebie, uwzględniający:

wyniki badań,
jednostki chorobowe,

nietolerancje i alergie,
produkty lubiane i nielubiane,
indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne,
godziny pracy,
treningi,
miary domowe i wagowe.

Wraz z nim otrzymasz także odpowiednią listę zakupów na cały tydzień. Czas na przygotowanie indywidualnego, 7 dniowego planu:  do 10 dni od opłacenia jadłospisu.


4. Wizyta kontrolna

Po 4-6 tygodniach od pierwszej konsultacji, zalecana jest wizyta kontrolna. Czas trwania takiej wizyty to  30 – 60 min. Podczas konsultacji kontrolnej omówiane są postępy dietoterapii, przeprowadzana jest analiza nowych wyników badań i jeśli będzie taka konieczność, wprowadzana jest ewentualna modyfikacja planu diety i suplementacji. Dietetyk dpowie również  na wszystkie pytania, które mogły pojawić się w trakcie stosowania diety. Po wizycie otrzymasz na maila podsumowanie wszystkich najważniejszych omówionych kwestii.

*cenę jadłospisu znajdziesz w zakładce OFERTA

bottom of page